• Friday the 13th

    Friday the 13th

    ★★

    spent the last half online shopping ngl

  • Halloween Kills

    Halloween Kills

    ★★★★

    yo why was that kinda,,

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

    oh i love this bitch

  • It Chapter Two

    It Chapter Two

    ★★★★

    god it’s so bad

  • It

    It

    ★★★★★

    u already know what’s up

  • Scoob!

    Scoob!

    ★★½

    it’s simon cowell trying to one direction the mystery gang for me

  • Marriage Story

    Marriage Story

    ★★★★

    that fight scene was triggering. child of divorce check 🤙😔

  • Noelle

    Noelle

    ★★½

    watched this thinking it would lift my mood and it didn’t but that doesn’t mean it’s a bad movie i just have depression :/

  • Frozen II

    Frozen II

    ★★★★

    campfires and moving in with each other the next day,,,, harold they’re lesbians

  • The Perfection

    The Perfection

    ★★

    no one told me this was gay and now i know why,,, bc it was directed by- 🤢🤢🤮 directed by a ma- 🤢🤮🤮 i can’t even say it 


    halloween 2019: #10

  • In the Tall Grass

    In the Tall Grass

    ★★

    first mistake was driving through the midwest


    halloween 2019: #9

  • Us

    Us

    ★★★★½

    the build up to the reveal at the end? brilliant. incredible. amazing. showstopping. spectacular. 


    halloween 2019: #8