• The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • The F**k-It List

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

  • Gretel & Hansel

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★½