leland™ has logged 19 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Open Secret

An Open Secret

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cloudburst

Cloudburst

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saved!

Saved!

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Other People

Other People

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dear Eleanor

Dear Eleanor

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry