• The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • For Myself, Alone

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The White Whale (Working Title)

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Headlights

  • Tasteless

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Tomorrow

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★