Sort by

#1 Bratz Fan has logged 388 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Turk 182!

Turk 182!

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
Breaking Point

Breaking Point

1976
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Contracted

Contracted

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Author: The JT LeRoy Story

Author: The JT LeRoy Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bugs Bunny's Looney Christmas Tales

Bugs Bunny's Looney Christmas Tales

1979
×
★★★
Edit this entry  
23
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To Grandmother's House We Go

To Grandmother's House We Go

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Learn Polikeness

Learn Polikeness

1938
×
★★★★
Edit this entry  
19
Robot Chicken: Star Wars Episode III

Robot Chicken: Star Wars Episode III

2010
×
★★
Edit this entry  
18
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Claymation Christmas Celebration

Claymation Christmas Celebration

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Nutcracker Fantasy

Nutcracker Fantasy

1979
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Christmas Gift

A Christmas Gift

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Snowman

The Snowman

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Winter Carousel

Winter Carousel

1958
×
★★★½
Edit this entry  
17
Suzy Snowflake

Suzy Snowflake

1951
×
★★★
Edit this entry  
16
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
Robot Chicken: Star Wars Episode II

Robot Chicken: Star Wars Episode II

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Robot Chicken: Star Wars

Robot Chicken: Star Wars

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Dead End

Dead End

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Riding the Rails

Riding the Rails

1938
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Porky's II: The Next Day

Porky's II: The Next Day

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Porky's

Porky's

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Porky's Preview

Porky's Preview

1941
×
★★★
Edit this entry  
12
Head of the Family

Head of the Family

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Let's Celebrake

Let's Celebrake

1938
×
★★½
Edit this entry  
11
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zula Hula

Zula Hula

1937
×
★★
Edit this entry  
11
31

31

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Flyin' Ryan

Flyin' Ryan

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fowl Play

Fowl Play

1937
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

1937
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Edit this entry  
03
Police Academy: Mission to Moscow

Police Academy: Mission to Moscow

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Meatballs III: Summer Job

Meatballs III: Summer Job

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Police Academy 6: City Under Siege

Police Academy 6: City Under Siege

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Foxy Hunter

The Foxy Hunter

1937
×
★★★½
Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Deadly Embrace

Deadly Embrace

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Protek the Weakerist

Protek the Weakerist

1937
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lion In Your Living Room

The Lion In Your Living Room

2015
×
★★★½
Edit this entry