• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • In the Earth

    ★★

  • WandaVision

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Project Power

  • Host

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Scare Me

    ★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

    ★★

  • Dracula

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½