• Don't Look Up

    ★★★½

  • Night Teeth

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • Intrusion

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Awake

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Deadly Illusions

  • Son

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Lua Morales - The Documentary

    ★★★★★

  • Below Zero

    ★★★½

  • Cat's Game

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • Burrow

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Violation

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Unknown Origins

    ★★

  • Guest

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Honeydew

    ★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Hater

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Night Clerk

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Horse Girl

  • The Nest

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • The Turning

    ★★½

  • A Fall from Grace