Gabriela has logged 79 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Reverse

Reverse

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
May

May

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Intrusion

Intrusion

2021
×
★½
Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
The Professor

The Professor

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Awake

Awake

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Informer

The Informer

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Electromagnetic

Electromagnetic

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Violation

Violation

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Son

Son

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Concealer

Concealer

2019
×
★½
Edit this entry  
28
The Separation

The Separation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
M Is for Mailbox

M Is for Mailbox

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Guest

Guest

2020
×
★★★½
Edit this entry