Sort by

mars has logged 125 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
12
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cherry Crush

Cherry Crush

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
12
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
K-12

K-12

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tahara

Tahara

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Of Mice and Men

Of Mice and Men

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brokedown Palace

Brokedown Palace

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
05
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Little Eye

My Little Eye

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
29
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read other review Edit this entry  
22
Kill Shot: The Making of 'FD3'

Kill Shot: The Making of 'FD3'

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry