Sort by
  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • White Men Can't Jump

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • You People

    ★★

  • Shotgun Wedding

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • We Broke Up

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • A California Christmas

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Last Dance

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★