Sort by

camilla has logged 131 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Jumping the Broom

Jumping the Broom

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★
Edit this entry  
29
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
28 Days

28 Days

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
The Brothers

The Brothers

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Clique

The Clique

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★★
Edit this entry