Sort by

andrea has logged 12 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miles Davis: Birth of the Cool

Miles Davis: Birth of the Cool

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Robot in the Family

Robot in the Family

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
08
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Manhattan

Manhattan

1979
×
½
Read the review Edit this entry  
06
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry