Sort by

Jordxn_nor has logged 420 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chef Donald

Chef Donald

1941
×
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nichijou: My Ordinary Life

Nichijou: My Ordinary Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adachi and Shimamura

Adachi and Shimamura

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Attack on Titan: Junior High

Attack on Titan: Junior High

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Attack on Titan: No Regrets

Attack on Titan: No Regrets

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Attack on Titan: The Roar of Awakening

Attack on Titan: The Roar of Awakening

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Attack on Titan: Wings of Freedom

Attack on Titan: Wings of Freedom

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
26
Free Birds

Free Birds

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ninjago: Masters of Spinjitzu - Day of the Departed

Ninjago: Masters of Spinjitzu - Day of the Departed

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry