Sort by

Jordxn_nor has logged 52 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Wild

The Wild

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popeye

Popeye

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Igor

Igor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jack

Jack

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek 5

Shrek 5

×
Read the review Edit this entry  
14
The Ant Bully

The Ant Bully

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cool Cat Saves the Kids

Cool Cat Saves the Kids

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Planet Earth

Planet Earth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Haikyuu!! Movie 2: Winners and Losers

Haikyuu!! Movie 2: Winners and Losers

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry