Sort by
  • Black Adam

  • The Tatami Time Machine Blues

  • Hellraiser

  • Cyberpunk: Edgerunners

  • The Fabelmans

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • TÁR

  • Nope

  • Mobile Suit Gundam: Cucuruz Doan's Island

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

  • Shin Ultraman

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • The Matrix Resurrections

  • Licorice Pizza

  • No Time to Die

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Belle

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Soul

  • The New Mutants

  • Hamilton

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Mobile Suit Gundam G40

  • Dracula

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Promare

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Playing Hard

  • Behind the Curve

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Rampage

    ★★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • The Director and the Jedi

    ★★★½

  • Ready Player One

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister