Ryan Beard has logged 166 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ugly Sweater Party

Ugly Sweater Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Illumination Presents: Minions Holiday Special

Illumination Presents: Minions Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Ticks

Ticks

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
GWAR: Phallus in Wonderland

GWAR: Phallus in Wonderland

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Car: Road to Revenge

The Car: Road to Revenge

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Madman

Madman

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Verotika

Verotika

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry