Ryan Beard has logged 20 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hired Gun

Hired Gun

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hell Baby

Hell Baby

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Corporate FM

Corporate FM

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Standing Ovation

Standing Ovation

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Bag Boy Lover Boy

Bag Boy Lover Boy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scenesters: Music, Mayhem and Melrose ave. 1985-1990

Scenesters: Music, Mayhem and Melrose ave. 1985-1990

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Get Thrashed

Get Thrashed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Finding Joseph I: The HR from Bad Brains Documentary

Finding Joseph I: The HR from Bad Brains Documentary

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Living Desert

The Living Desert

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★
Edit this entry  
02
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Edit this entry