• Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★★

  • Blush

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ½

  • Voyagers

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★

  • Wish Dragon

  • The Dig

    ★★★

  • Sweet Home

    ★★★★★

  • True Beauty

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Peninsula

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • Extracurricular

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★

  • Spree

    ★½