Sort by

WOODZ has logged 168 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Detour

Detour

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monsters

Monsters

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Spree

Spree

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
You're Next

You're Next

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★
Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry