WOODZ has logged 22 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry