• Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Quartet

    ½

  • Bridesmaids

    ★★★½

  • Submarine

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

  • Twilight

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Candy

    ★★★★

  • Mysterious Skin

    ★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Capturing the Friedmans

    ★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★★

  • Bring It On

    ★★★★★

  • Dark Days

    ★★★★½

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • Hocus Pocus

    ★★★½

  • Death Becomes Her

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • Blue Velvet

    ★★★½

  • Blow Out

    ★★★½

  • The Baby

    ★★★★★

  • QAnon: The Search for Q

    ★★