• The Mad Women's Ball

    ★★½

  • Dug Days

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • White Snake II: The Tribulation of the Green Snake

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Last of the Wolves

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★

  • Ancient Love Poetry

    ★★½

  • Infinite

    ★★

  • jigoku-no-hanazono ~Office Royale~

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Stowaway

    ★★

  • Blue

    ★★

  • My Blood & Bones in A Flowing Galaxy

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Homunculus

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Caution, Hazardous Wife: The Movie

    ★½

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Brave: Gunjyo Senki

    ★★

  • Long Weekend

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • First Love

    ★★½

  • Liar x Liar

    ★½

  • Boss Level

    ★★

  • Detective Chinatown 3

    ★½

  • Dark Spell

    ★★

  • The Cinderella Addiction

    ★★

  • Suicide Forest Village

    ★½

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★½

  • CODA

    ★★

  • Wrong Turn

    ★½

  • The Night Beyond the Tricornered Window

    ★★½

  • Perfect Strangers

    ★★

  • The Promised Neverland

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Godai - The Wunderkind

    ★★

  • The Untold Tale of the Three Kingdoms

    ★★

  • Silent Tokyo

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Hotel Royal

    ★★

  • A Family

    ★★

  • 461 Days of Bento: A Promise Between Father and Son

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • Tonkatsu DJ Agetaro

    ★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★½

  • Ora, Ora Be Goin' Alone

    ★½

  • All My Life

    ★★

  • Your eyes tell

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Mio's Cookbook

    ★★

  • Shithouse

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Alone

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • The Voice of the Cicada

    ★★½

  • Soul

    ★★

  • Hope

    ★★

  • Child of the Stars

    ★½

  • Blithe Spirit

    ★★