Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Lullaby to Kill

Lullaby to Kill

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Way To Find The Best Life

Way To Find The Best Life

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
That's Cunning! Shijo Saidai no Sakusen?

That's Cunning! Shijo Saidai no Sakusen?

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bubble Fiction: Boom or Bust

Bubble Fiction: Boom or Bust

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
After the Sunset

After the Sunset

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
To Trap a Kidnapper

To Trap a Kidnapper

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Flowers in the Shadow

Flowers in the Shadow

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Reformer

Star Reformer

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Run for Love

Run for Love

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Half a Confession

Half a Confession

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Golgo 13

Golgo 13

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wall Man

The Wall Man

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fly

The Fly

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kotera-san Climbs!

Kotera-san Climbs!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ura Aka: L'Aventure

Ura Aka: L'Aventure

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Voice of Sin

The Voice of Sin

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suffering of Ninko

Suffering of Ninko

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reminiscence

Reminiscence

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Beloved Wife

A Beloved Wife

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Police Officer

Police Officer

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Akitsu Springs

Akitsu Springs

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Naked Island

The Naked Island

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
White Snake II: The Tribulation of the Green Snake

White Snake II: The Tribulation of the Green Snake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
White Snake

White Snake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breakup Buddies

Breakup Buddies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Liar x Liar

Liar x Liar

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Body Double

Body Double

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
God of War

God of War

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kaza-hana

Kaza-hana

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Legend of Hei

The Legend of Hei

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lady in the Car with Glasses and a Gun

The Lady in the Car with Glasses and a Gun

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue

Blue

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark Spell

Dark Spell

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Suntan

Suntan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Heaven and Earth

Heaven and Earth

1990
×
★½
Read the review Edit this entry