Woojin has logged 1,017 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tale of Iya

The Tale of Iya

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Chou Shounen Tanteidan NEO -Beginning-

Chou Shounen Tanteidan NEO -Beginning-

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Fatherland

Fatherland

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Salt for Svanetia

Salt for Svanetia

1930
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Gunhed

Gunhed

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Intern

Intern

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stars Converge

The Stars Converge

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Musashi

Musashi

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sea of Revival

Sea of Revival

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Urban Marine Resort Story

Urban Marine Resort Story

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Emperor's Naked Army Marches On

The Emperor's Naked Army Marches On

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Yonimo kimyō na monogatari: 2019 Rain Special

Yonimo kimyō na monogatari: 2019 Rain Special

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love Me, Love Me Not

Love Me, Love Me Not

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Restaurant of Many Orders

The Restaurant of Many Orders

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Was a

I Was a "Secret Bitch"

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
August in Tokyo

August in Tokyo

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazed Fruit

Crazed Fruit

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Nights, Little Love

Little Nights, Little Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thank you to a wolf

Thank you to a wolf

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Beauty

Black Beauty

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
7 Days of Himawari & Her Puppies

7 Days of Himawari & Her Puppies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Peace

Peace

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Railways

Railways

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Father, the Bride

My Father, the Bride

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
A Geisha's Diary

A Geisha's Diary

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tora-san of Goto

Tora-san of Goto

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Out of the Wind

Out of the Wind

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Most Valuable Madam

The Most Valuable Madam

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Carmen Comes Home

Carmen Comes Home

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
10 Promises to My Dog

10 Promises to My Dog

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Matinee

Matinee

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grand Blue

Grand Blue

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Project Dreams - How to Build Mazinger Z's Hangar

Project Dreams - How to Build Mazinger Z's Hangar

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Goyokin

Goyokin

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Zegen

Zegen

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Take Me Out to the Snowland

Take Me Out to the Snowland

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry