Woojin has logged 453 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Lady in the Car with Glasses and a Gun

The Lady in the Car with Glasses and a Gun

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue

Blue

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark Spell

Dark Spell

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Suntan

Suntan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Heaven and Earth

Heaven and Earth

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Anthem of the Heart

The Anthem of the Heart

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Dear Deer

Dear Deer

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Cinema Angel

Cinema Angel

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Colors of Wind

Colors of Wind

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Caution, Hazardous Wife: The Movie

Caution, Hazardous Wife: The Movie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Last of the Wolves

Last of the Wolves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blood of Wolves

The Blood of Wolves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
jigoku-no-hanazono ~Office Royale~

jigoku-no-hanazono ~Office Royale~

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Scent of Incense

The Scent of Incense

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hymn to a Tired Man

Hymn to a Tired Man

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Postmen in the Mountains

Postmen in the Mountains

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ninja Kids!!!

Ninja Kids!!!

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Night Butterflies

Night Butterflies

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brave: Gunjyo Senki

Brave: Gunjyo Senki

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Boys

Bad Boys

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
GHOST MASTER

GHOST MASTER

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Execution Game

The Execution Game

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killing Game

The Killing Game

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beast Shall Die

The Beast Shall Die

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Season of the Sun

Season of the Sun

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
When the Last Sword Is Drawn

When the Last Sword Is Drawn

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Naomi

Naomi

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Female Leopard

Female Leopard

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Pieta in the Toilet

Pieta in the Toilet

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Our Story

Our Story

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Cellar

In the Cellar

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Swan

Midnight Swan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Milf

Milf

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stormy Man

The Stormy Man

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Shosuke Ohara

Mr. Shosuke Ohara

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
夜勤明け男子のモーニングルーティーン

夜勤明け男子のモーニングルーティーン

×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Everything Goes Wrong

Everything Goes Wrong

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shanghai 13

Shanghai 13

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Maidens of Heavenly Mountains

The Maidens of Heavenly Mountains

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Good-for-Nothing

Good-for-Nothing

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
We Made a Beautiful Bouquet

We Made a Beautiful Bouquet

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shall We Dance?

Shall We Dance?

1996
×
★★
Read the review Edit this entry