Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★★

  • I Came By

  • The Railway Children Return

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Looking for Barbara

  • Memoria

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Dune

  • Free Guy

  • The Drowning of Arthur Braxton

    ★★★

  • Ali & Ava

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Petite Maman

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • Judas and the Black Messiah

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • The Dig

  • News of the World

    ★★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • Lovers Rock

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Tove

  • Mangrove

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

  • After Love

    ★★★★½

  • Nomadland

  • Unpregnant

    ★★★

  • I Am Greta

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

  • Summerland

  • The Old Guard

  • Artemis Fowl

  • Dating Amber

  • The Half of It

  • A Quiet Place Part II

  • All the Bright Places

  • Horse Girl

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Shirley