Sort by

₳ⱠØⱠ has logged 31 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roadtrip

Roadtrip

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Adrift

Adrift

1971
×
★★★
Edit this entry  
27
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Hollywood: 'They've Gotta Have Us'

Black Hollywood: 'They've Gotta Have Us'

2018
×
Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sausalito

Sausalito

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Rosa la Rose, Public Girl

Rosa la Rose, Public Girl

1986
×
★★★½
Edit this entry  
15
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Girls Town

Girls Town

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A New Love in Tokyo

A New Love in Tokyo

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blessed Are the Dreams of Men

Blessed Are the Dreams of Men

2006
×
Edit this entry  
11
Revenge

Revenge

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
Gemini

Gemini

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tree of Blood

Tree of Blood

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chain

Chain

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Haru

Haru

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Word

The Last Word

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry