• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Pray Away

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★★½

  • Chaos Walking

  • Boss Level

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Monday

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★★

  • All the Bright Places

  • Mogul Mowgli

    ★★★★½

  • Onward

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½