Sort by

bellamy has logged 301 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prospect

Prospect

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Damsel

Damsel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hand Behind the Mouse: The Ub Iwerks Story

The Hand Behind the Mouse: The Ub Iwerks Story

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell's Hinges

Hell's Hinges

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fire

Fire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tangled: Before Ever After

Tangled: Before Ever After

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twitches

Twitches

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry