Sort by

bellamy has logged 45 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The End of Summer

The End of Summer

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bel Ami

Bel Ami

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Adventures of a Dentist

Adventures of a Dentist

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunted Airman

The Haunted Airman

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunted Palace

The Haunted Palace

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Welcome, or No Trespassing

Welcome, or No Trespassing

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Invisible Sister

Invisible Sister

2015
×
★½
Read the review Edit this entry