wosko has logged 39 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★½
Edit this entry  
27
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Gold

Gold

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
19
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Silver Streak

Silver Streak

1976
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Samurai III: Duel at Ganryu Island

Samurai III: Duel at Ganryu Island

1956
×
★★★
Edit this entry  
15
Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

1955
×
★★★
Edit this entry  
14
Samurai I: Musashi Miyamoto

Samurai I: Musashi Miyamoto

1954
×
★★★★
Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
August Rush

August Rush

2007
×
★★
Edit this entry  
10
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★★★
Edit this entry  
07
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 9th Life of Louis Drax

The 9th Life of Louis Drax

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Caída del cielo

Caída del cielo

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry