WowMIKEWow has logged 41 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Noah

Noah

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Millions

Millions

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
8MM

8MM

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry