Sort by
  • Scream VI

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • Werewolf by Night

  • Smile

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Bros

    ★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • White Noise

  • Barbarian

    ★★★★

  • After Ever Happy

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Please Baby Please

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • All or Nothing: Toronto Maple Leafs

  • The Black Phone

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • After We Fell

  • He's All That

  • Operation Hyacinth

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½