Sort by

chloe has logged 127 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paul

Paul

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Legend of Frosty the Snowman

The Legend of Frosty the Snowman

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snowden

Snowden

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry