Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pirate

The Pirate

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
LEGO Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled!

LEGO Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hungover Games

The Hungover Games

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baby Be Good

Baby Be Good

1935
×
Edit this entry  
12
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judge for a Day

Judge for a Day

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fifteen

Fifteen

2018
×
Edit this entry  
02
Lie Detector

Lie Detector

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Two Little Boys

Two Little Boys

2020
×
Edit this entry  
02
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
Edit this entry  
29
Say I Do

Say I Do

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry