Sort by

nadina has logged 176 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judge for a Day

Judge for a Day

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fifteen

Fifteen

2018
×
Edit this entry  
02
Lie Detector

Lie Detector

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Two Little Boys

Two Little Boys

2020
×
Edit this entry  
02
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
Edit this entry  
29
Say I Do

Say I Do

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
12
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Het Sacrament

Het Sacrament

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trial by Fire

Trial by Fire

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry