• The Craft: Legacy

    ★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Witches

    ★★

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • Scoob!

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Turning

    ★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • Cats

  • Adore You

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Countdown

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★★★

  • Katya: Help Me, I'm Dying

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Hebe

    ★½

  • Alice Júnior

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Sextuplets

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Ma

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Little Monsters

    ★★★★