• Little Monsters

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Hell Fest

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Charlie Says

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Cam

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Rafiki

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Bixa Travesty

    ★★★★★

  • Winchester

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★½

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Colette

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★½

  • Ferdinand

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • 1922

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Death Note

    ★½

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★

  • Descendants 2

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Our Evil

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Time Trap

    ★★½

  • Everything, Everything

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½