Sort by

Wuhu_Islander has logged 39 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barber Westchester

Barber Westchester

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We Are All Dying in the Wasteland

We Are All Dying in the Wasteland

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
My Little Goat

My Little Goat

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wasteland

Wasteland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dr. Sam Mulaney's Burden

Dr. Sam Mulaney's Burden

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Earth Is Flat

The Earth Is Flat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Goodbye Forever Party

Goodbye Forever Party

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Final Exit of the Disciples of Ascensia

The Final Exit of the Disciples of Ascensia

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vengeance

Vengeance

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alan Resnick's Enterings

Alan Resnick's Enterings

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry