• Dual

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★½

  • Brazen

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Swan Song

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Manor

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Intrusion

    ★½

  • Silent Night

    ★★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • The Protégé

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Respect

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★