Sam has logged 45 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Artist

The Artist

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Happening

The Happening

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Owners

The Owners

2020
×
★½
Edit this entry  
27
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Edit this entry  
26
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★
Edit this entry  
26
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Late Shift

The Late Shift

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In Time

In Time

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Detachment

Detachment

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry