Authentic has logged 139 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
Edit this entry  
03
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★
Edit this entry  
25
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★
Edit this entry  
23
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
Edit this entry  
08
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★
Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Watchmen

Watchmen

2019
×
Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Midsummer's Fantasia

A Midsummer's Fantasia

2014
×
Edit this entry  
23
The Hand

The Hand

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
There's Only One Sun

There's Only One Sun

2007
×
Edit this entry  
23
Years Like Flowers

Years Like Flowers

2001
×
Edit this entry  
23
303

303

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry