Authentic has logged 16 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
19
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Maborosi

Maborosi

1995
×
Edit this entry  
18
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Solaris

Solaris

1972
×
Edit this entry  
03
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★★½
Edit this entry