Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Sleeping Monster

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Interceptor

  • Elvis

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • A Guide to Dating at the End of the World

    ½

  • Goes By So Fast: A Mahal Film

    ★★★

  • Metal Lords

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • The House

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Untold: Breaking Point

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Untold: Crime & Penalties

    ★★★½

  • Count Me In

    ★★★½

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Jolt

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Blue Weekend

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • High Rivals

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • Moxie

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Steve McQueen: The Lost Movie

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Dry

    ★★★