Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Evil Demon Golfball from Hell!!!

Evil Demon Golfball from Hell!!!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scenes from the Suburbs

Scenes from the Suburbs

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Garfield

Garfield

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suburban Mayhem

Suburban Mayhem

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Read the review Edit this entry  
23
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Allures

Allures

1961
×
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wait

The Wait

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paper Planes

Paper Planes

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eraser

Eraser

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beat

Beat

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry