• The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • Monstrous

    ★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★½

  • Irresistible

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Body Cam

    ★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • A Thread of Deceit: The Hart Family Tragedy

    ★★★

  • Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Fantasy Island

  • 365 Days

  • The Rhythm Section

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½