Wyamovie has logged 155 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★★
Edit this entry  
14
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare in Las Cruces

A Nightmare in Las Cruces

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monstrous

Monstrous

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry