Wyamovie has logged 11 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Thread of Deceit: The Hart Family Tragedy

A Thread of Deceit: The Hart Family Tragedy

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry