Sort by

wyatto has logged 32 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Requin

The Requin

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ong Bak: Muay Thai Warrior

Ong Bak: Muay Thai Warrior

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cleopatra Jones and the Casino of Gold

Cleopatra Jones and the Casino of Gold

1975
×
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry