Warren has logged 244 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Film Socialisme

Film Socialisme

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Long Nights Short Mornings

Long Nights Short Mornings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ava

Ava

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saturation

Saturation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Reindeer

White Reindeer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ken Park

Ken Park

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape from Pleasure Planet

Escape from Pleasure Planet

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sebastian's Voodoo

Sebastian's Voodoo

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Edit this entry  
18
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pola X

Pola X

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry